• Konkursie fotograficznym pt. „Tak to się zaczyna – ja i moja rodzina”

          • W ramach przedsięwzięcia edukacyjnego

            ,,NA JASTRZĘBSKIM SZLAKU – PODRÓŻE W CZASIE” realizowanego przez przedszkola miasta Jastrzębie-Zdrój

            zapraszamy do udziału w konkursie fotograficzny przeznaczony dla rodzin przedszkolaków, uczęszczających do naszego przedszkola.

            Warunki uczestnictwa w konkursie:

            Zdjęcia zgłoszone do konkursu  powinny:

            ·        być w formacie 13 x 18 i większe, w ilości do 2 szt.,

            ·        przedstawiać sposób spędzania wolnego czasu w mieście Jastrzębie – Zdrój,

            ·        fotografie nie mogą być poddane fotomontażowi,

            ·        osoba zgłaszająca pracę winna być autorem zdjęcia.

             

            Termin składania prac: do 15.10.2021r.

             

            Prace konkursowe będziemy podziwiać na wystawie w holu naszego przedszkola, następnie zwycięskie zdjęcia zostaną zawieszone na wystawie zorganizowanej w Urzędzie Miasta Jastrzębie -  Zdrój.

             

             

          • WOJEWÓDZKIEJ AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ „WIRUSOOCHRONA”

          • Wszystkie dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji "Wirusoochrona". Działania edukacyjne są realizowane wśród dzieci w celu:

            • wzbogacenia ich wiedzy z dziedziny zdrowia i higieny,
            • wykształcenia u nich postawy prozdrowotnej,
            • nabycia określonych umiejętności oraz przyswojenia prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych
        • Narodowy Spis Powszechny 2021
          • Narodowy Spis Powszechny 2021

          • Od 1 kwietnia do 30 września potrwa spis powszechny. Odpowiadamy w nim między innymi na pytania na temat wykształcenia, sytuacji mieszkaniowej i narodowości. Jego podstawową formą jest samodzielny spis (samospis) poprzez dedykowaną stronę internetową https://spis.gov.pl/.

            Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą dokonać samospisu korzystając z komputera znajdującego się w jastrzębskim Urzędzie Miasta. W tym celu należy skontaktować się z Koordynatorem Gminnego Biura Spisowego pod numerem telefonu 32 47 85 243. Są to jednak udogodnienia stworzone wyłącznie z myślą o osobach, które będą spisywać się samodzielnie.

            Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę 4 maja. Będą przeprowadzać rozmowy z osobami, które nie są w stanie dokonać samospisu. Ze względu na pandemię nie zapukają do naszych drzwi. Wywiady będą przeprowadzać telefonicznie.

            Osoby, które chcą spisać się już teraz, a nie mają możliwości dokonania samospisu, mogą dzwonić na infolinię 22 279 99 99. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie są wstrzymane do odwołania.

        • Zasady Rekrutacji do przedszkola
          • Zasady Rekrutacji do przedszkola

          • Drogi rodzicu

            Rekrutacja do publicznych przedszkoli rozpocznie się od 1 marca 2021 r. do 19 marca 2021 r. w systemie informatycznym NABO.

             

            Logowanie do systemu odbywa się przez stronę:
             jastrzebie-zdroj.nabory.pl

             

            Na tej stronie znajdują się również oferty placówek, dokładny opis przedszkoli oraz elektroniczny wniosek.

            1. Wypełnienie wniosku elektronicznego jest równoznaczne z zalogowaniem się do systemu NABO.
            2. Deklaracji o kontynuowaniu nauki NIE składasz w systemie.
            • Jeśli Twoje dziecko uczęszcza już do przedszkola, wówczas nie musi brać udziału w rekrutacji. Wystarczy, że złożysz pisemną deklarację woli kontynuowania w przedszkolu.
            1. Rekrutacja obejmuje 22 Publiczne Przedszkola w Jastrzębiu-Zdroju.
            2. Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat (urodzone w latach 2018-2015) oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny.
            3. Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2015 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.
            4. Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. t.j. z 2020 r. poz. 910 z późn. zm.).
            5. Kolejność składania wniosków nie ma wpływu na przyjęcie dzieci.
            6. Przydział dzieci do właściwych oddziałów następuje po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego przez dyrektora przedszkola. Organizacja oddziałów przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w rekrutacji.

            Postępowanie rekrutacyjne w systemie NABO:

            1. Rodzice/prawni opiekunowie korzystający z dostępu do komputera i Internetu wypełnią w systemie informatycznym wniosek o przyjęcie dziecka,
              • drukują 2 egzemplarze wypełnionego wniosku i po podpisaniu, składają go w przedszkolu pierwszego wyboru.
            • Podpisy obojga rodziców/prawnych opiekunów dziecka są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.
            • Do wniosku o przyjęcie należy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów, które automatycznie wydrukują się wraz ze wnioskiem.
            • Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej wynikającej ze składania fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 150 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe). 
            • W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych we wniosku, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, którego spełnianie nie zostało potwierdzone odpowiednim oświadczenie.
            • Wyniki postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
            • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia potwierdzają wolę przyjęcia w postaci oświadczenia w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.
            • Podpisane oświadczenie jest warunkiem koniecznym do przyjęcia dziecka do przedszkola.
            1. Rekrutacja dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność
            • Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu
              na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

             

            W Mieście Jastrzębie-Zdrój istnieje Przedszkole Specjalne, do którego nie przeprowadza się rekrutacji. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Placówka prowadzi oddziały dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zatrudnia pedagogów specjalnych, psychologów, neurologopedów, tyflopedagoga, surdopedagoga. W placówce prowadzone jest również wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

             

             

        • Jastrzębski Budżet Obywatelski
          • Jastrzębski Budżet Obywatelski

          • Ruszyła kolejna edycja Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest aż 2,6 mln złotych, które mogą przeznaczyć na zadania ogólnomiejskie - 520 000 zł i osiedlowe/sołeckie – 2 000 080 zł (dokładne kwoty przypadające na poszczególne jednostki pomocnicze znajdują się tutaj: https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/budzet-obywatelski/zasady-budzetu

            Począwszy od tego roku, pomysły na realizację zadań mogą zgłaszać mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek – pamiętać trzeba jedynie, że do wniosku złożonego przez osobę niepełnoletnią konieczne jest dołączenie zgody opiekuna prawnego.

            Pomysły można składać od 1 do 21 marca. Aby zwiększyć szanse na pozytywną  weryfikację wniosku, swoje koncepcje  warto konsultować z urzędnikami już teraz.

            Szczegółowe zasady Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego, niezbędne do pobrania dokumenty
            i wszelkie informacje znaleźć można na https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/budzet-obywatelski

            Zachęcamy też do obserwowania naszego profilu Facebook

          • Luty w przedszkolu

          • Zapraszamy do zakładki Album Fotograficzny na relację z naszych lutowych aktywności- Bal, Dzień Marchewki, Dzień Pizzy, Tłusty Czwartek, Walentynki, zabawy sensoryczne :)

             

          • Styczeń w przedszkolu

          • W tym miesiącu dzieci poznały życie w krainie śniegu i lodu- zamieniły się w Eskimosów, poznały zwyczaje pingwinów i niedźwiedzi polarnych, bawiły się z bałwankami i zrobiły zimowe butelkisensoryczne. Zapraszamy do zakładki Album Fotograficzny.

          • Wyprawa do Stumilowego Lasu

          • W mroźny styczniowy dzień dzieci z grupy „Skrzatów” oraz „Biedronek” wybrały się na wycieczke do Stumilowego Lasu. Cel wyprawy był jasny- odwiedzić Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Były zabawy słowno- ruchowe, słuchanie opowiadania o Puchatku, tańce, zagadki i zadania, które dzieci musiały wykonać, aby dostać się do misia o bardzo małym rozumku. A ten czekał na nas z małym „co nieco”, czyli pysznym miodkiem. Na zakończenie Kubuś Puchatek podziękował za wizytę przesyłając dzieciom spersonalizowany filmik. To był dla nas bardzo wesoły dzień. Na galerię zdjęć zapraszamy do zakładki- Album Fotograficzny.  

        • Przedszkolna wigilijka
          • Przedszkolna wigilijka

          • Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wszystkie grupy przedszkolne spotkały się przy odświętnym stole wigilijnym. Śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie świateczne życzenia , później tradycyjnie zjedliśmy potrawy wigilijne. A po posiłku szukaliśmy prezentów, które schowały się pod przedszkolną choinką. Dzieci miały również okazję pozować do zimowych zdjęć. Spędziliśmy czas miło w świątecznej atmosferze. Życzymy wszystkim:

            Aby te święta, a także cały nadchodzący rok upływał 

            w harmonii i zadumie, by nigdy nie zabrakło  ciepła rodzinnego,

            a każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil. 

        • Dzień Elfa w Promyczkach
          • Dzień Elfa w Promyczkach

          • Promyczki obchodziły "Dzień Elfa" . Wcieliły się w różne role jakie pełnią elfy. Były cukiernikami i ozdabiały pierniczki, segregowały elfie skarpetki, tworzyły postać Elfa, tańczyły i śpiewały. To był bardzo wesoły dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album Fotograficzny

        • Dzień Herbaty
          • Dzień Herbaty

          • W środę grupa Skrzaty obchodziła Dzień Herbaty. Poznaliśmy rodzaje i pochodzenie herbaty oraz podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami picia herbaty obowiązującymi w innych krajach. Nie zabrakło zabaw badawczych i eksperymentów np.: „W jakiej wodzie zaparzy się herbata?”, „Do czego służy zaparzacz?”, „Co to takiego jest imbryk?”.  Wysłuchaliśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Imbryk”  Na zajęciach plastycznych wycinaliśmy filiżankę, którą ozdobiliśmy. Nie zabrakło zaparzania herbaty a także degustacji. Najbardziej smakowała nam herbata miętowa :) Na galerię zdjęć zapraszamy do zakładki Album Fotograficzny

        • Tydzień Elfów w grupie Skrzaty
          • Tydzień Elfów w grupie Skrzaty

          • W tym tygodniu Skrzaty "zamieszkały" w wiosce Elfów. Pomagaliśmy pakować prezenty, budowaliśmy mur obronny, pomagaliśmy w elfowej kuchni podczas pieczenia pierniczków, stworzyliśmy pachnacy eliksir dobra, tworzyliśmy elfową orkiestrę oraz wykonaliśmy elfowe portrety. To był bardzo wesoły i pracowity tydzień. Na galerię zdjeć zapraszamy do zakładki Album Fotograficzny.

        • Dzień Górnika
          • Dzień Górnika

          • Czwarty grudnia Dzień Górnika – dzień ten przypomina ciężką i niebezpieczną pracę ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi. Ten ważny dla każdego górnika dzień Skrzaty i Promyki świętowały w przedszkolu. Dzieci poznały pracę górników, zdobyły wiedzę na temat właściwości węgla. Wysłuchały opowiadania o „Rozgniewanym węgielku” oraz poznały galowy strój górnika.  

          • Andrzejki w przedszkolu

          • „Hokus-pokus, czary -mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

            W piątek świętowaliśmy w naszym przedszkolu magiczny dzień wróżb andrzejkowych. Dzieci poznały historię tego dnia : Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić, co je czeka. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, kto niedługo wyjedzie na wspaniałą wycieczkę. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami oraz tańcami przy muzyce. Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce Album Fotograficzny.

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", 'Jadą, jadą misie". Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Na galerię zdjęć zapraszamy do zakładki Album Fotograficzny.

        • Dzień Kredki
          • Dzień Kredki

          • Biedroneczki obchodziły  Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki i poznały ich rodzaje. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność.
            Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych, konkursach i zawodach. Dzieci wykonały również wielką kredkę, która była efektem pracy całej grupy. Zdjęcia można obejrzeć w zakładce Album Fotograficzny.

          • Dzień Czarnego Kota

          • Niektórzy mówią, że przynoszą one pecha. Są puszyste, mięciutkie, mruczą i miauczą. Bywają rasowe, salonowe, a nawet bezdomne. O kim mowa? O kotach oczywiście! 17 listopada promyczki”, „Skrzaty” i „Biedronki” obchodziły Dzień Czarnego Kota.

            Dzieci przebrane za czarne koty znalazły na dywanie list od kota Bonifacego, w którym otrzymały wskazówki gdzie znajdują się kolejne listy. Z wielkim zaciekawieniem odkrywały nowe kocie korespondencje, a w nich zadania do wykonania dla przedszkolaków, za które poprawnie wykonane grupa otrzymywała punkt- kocią łapkę. Przedszkolaki naśladowały kocie odgłosy, piły mleko z talerzyków, rozwiązywały kocie rebusy, układały kocie „memory” i uprawiały kocią gimnastykę. Wykonały również pracę plastyczna, której bohaterem był oczywiście czarny kotek. To był bardzo wesoły dzień. Na galerię zdjęć zapraszamy do zakładki Album Fotograficzny.

    • Kontakty

      • Publiczne Przedszkole nr 13 Jastrzębie Zdrój
      • 32- 4757879
      • ul. Gagarina 118 44-268 Jastrzębie Zdrój Poland
      • email iodpusz@wp.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych