• Wizyta na poczcie

• Biedronki i Motyle odwiedziły dzisiaj (28.10) Urząd Pocztowy. Zobaczyły jak wygląda praca na poczcie, oraz poznały specyfikę pracy listonosza. Dzieci były bardzo zaciekawione opowieścią o drodze, jaką musi przejść przesyłka, list zanim trafi do adresata. Podczas wizyty na poczcie dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Ważnym zadaniem było przyklejenie na przygotowane koperty z listem znaczka i wrzucenie listu do skrzynki pocztowej.

• Dzień Dyni

• Wizyta w schronisku

• Schronisko to azyl dla bezdomnych zwierząt.  Z okazji Dnia Kundelka dzieci z naszego przedszkola udały się z wizytą do Schroniska dla zwierząt , gdzie przekazały zebraną wcześniej karmę oraz ciepłe koce. Rozmawialiśmy również z pracownicą schroniska, która na co dzień pomaga zwierzętom: karmi, sprząta i wyprowadza na spacer. Głównym celem pracy w schronisku jest znalezienie domu dla porzuconych zwierząt. A może właśnie ktoś z Państwa zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków!

• „My nie gryziemy”

• 19 października dzieci z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczenia w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „My nie gryziemy”.

Dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie obcować ze zwierzętami, jakie sygnały wysyłają psy, jaka jest ich mowa ciała oraz jak należy opiekować się własnymi zwierzątkami.