• NASZE PRZEDSZKOLE OTRZYMAŁO DOFINANSOWANIE
            W RAMACH PROGRAMU WIELOLETNIEGO

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3                                     W WYSOKOŚCI  3000,00 zł.

Finansowy wkład własny: 750,00 zł.
            Koszt całkowity to 3750,00 zł.

1.Udział w Ogólnopolskim projekcie "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy".

Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterem książki oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

Promyki

Dzieci poznały bohaterkę książeczek dla dzieci. Kicia towarzyszy maluszkom w codziennym życiu grupy.

2.Warsztaty czytelnicze w bibliotece - Filia 10

Skrzaty

Biedronki

Motyle

3.Realizacja projektu edukacyjnego "Wróbelka Elemelka, poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”.

Głównym założeniem projektu „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy” jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie , poznanie roli wróbli w naszym życiu.

Skrzaty

4. Międzynarodowy projekt czytelniczy "Magiczna Moc Bajek"  realizowany przez grupę Skrzaty.

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością. Cele szczegółowe- Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.  Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.  Przekazywanie za pośrednictwem Literatury wartości moralnych.  Uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną.  Wyzwalanie pozytywnych emocji (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa).  Rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia.  Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.  Kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych. Przedstawienie dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcą się bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy. Uświadomienie dzieciom swoich praw i obowiązków. Popularyzowanie wśród dzieci animacji jako sztuki oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.  Promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno. Rozwijanie wiedzy o kulturze własnego regionu i jej związkach z kulturą narodową. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności, poszanowania dla dziedzictwa kulturowego własnej miejscowości, regionu, Ojczyzny. Współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

5. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizowany przez grupę Motylki

CEL PROJEKTU: Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa. Za pomocą projektu chcemy zachęcać dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych. Tworzymy warunki do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela. Wprowadzamy dzieci w świat literatury i budzimy zaciekawienie książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. Poprzez literaturę przekazujemy wartości moralne oraz kształtujemy u dzieci umiejętność słuchania tekstu czytanego i rozwijamy samodzielność, kreatywność i innowacyjność dzieci. Wszystkie działania opierają się na postaci Małego Misia – pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa.

Moduły:

1.    Czytamy razem z Małym Misiem.

2.    Emocje w życiu codziennym.

3.    Pamiętnik naszej grupy.

4.    Zmisiowane zajęcia.

5.    Mały Miś i zdrowe nawyki.

6.    Spacerki literackie.