• Grupa 5-6 latków Skrzaty

• SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE 5-6LATKÓW

• 8.00–8.10  Przychodzenie dzieci do grupy – swobodna zabawa,                                           czas na rozmowy dziećmi.

• 8.10–8.30   Zabawy integrujące grupę, zabawy rytmiczne – rytuał wspólnego rozpoczynania dnia, powitanie dzieci. Korowód – zabawa literacko-muzyczno - ruchowa (śpiewanie piosenek, recytacja wierszy, zabawy inscenizacyjne), zabawy przy muzyce. Ćwiczenia poranne lub zabawa ruchowa.

• 8.30–9.00  Przygotowanie dzieci (czynności higieniczne) i sali (sprzątanie) do posiłku lub zajęć programowych. Śniadanie. Zabiegi higieniczne po posiłku (mycie zębów)

•  9.00–10.00  Zajęcia programowe –Zajęcia edukacyjne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju  - realizacja Podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Realizacja projektów edukacyjnych  opracowanych przez nauczyciela.

• 10.00- 11.00  Zajęcia dodatkowe i twórcze. Pobyt na świeżym powietrzu, spacery, gry i zabawy organizowane oraz inspirowane przez dzieci.

• 11.00- 11.30  Relaksacja i wizualizacja. Słuchanie bajek literackich i muzycznych. Pobyt na świeżym powietrzu. Zajęcia dodatkowe i twórcze - praca zespołowa i indywidualna. Realizacja projektów edukacyjnych opracowanych przez nauczyciela. Zabawy z inicjatywy dzieci.

• 11.30–12.00 Przygotowanie do obiadu. Obiad
          • 12.00- 13.00 Zabawy zorganizowane lub dowolne. Indywidualna praca stymulacyjna lub korekcyjno- kompensacyjna.
          • 13.00- 13.20 Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek
          • 13.20- 14.45 Ćwiczenia logopedyczne. Zabawy wynikające z zainteresowań dzieci. Pobyt w ogrodzie przedszkolnym, spacery.
          • 14.45- 15.00 Podsumowanie dnia. Rozchodzenie się dzieci do domów.

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojego przedszkola. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/